poniedziałek, 29 października 2012

86-te urodziny Kubusia Puchatka

 Czy wiecie, że Kubuś Puchatek ma już 86 lat? Właśnie w październiku 1926 roku Alan Alexsander Milnee opowiedział synkowi na dobranoc historyjkę o misiu, którą dziś zna cały świat.
       Z tej okazji zaprosiłam do Biblioteki Publicznej w Żyznowie uczniów klasy II ZS w Żyznowie. Dzieci bardzo chętnie przyszły i brały udział w zabawie. Na początek króciutko opowiedziałam dzieciom historię Kubusia Puchatka, a następnie rozpoczął się blok rozrywkowy. Uczniowie składali Puchatkowe Puzzle, wysłuchali historii o zgubionym ogonie, który musieli znaleźć i przytwierdzić Kłapouchemu w odpowiednie miejsce (żeby było trudniej mieli zamknięte oczy). Przy piosence o pluszowym misiu, dzieci wraz ze mną, udawały sposób poruszania się Kubusia Puchatka, Tygryska, Kangurzątka i Kłapouchego. Aby złapać oddech, dzieci wysłuchały kołysanki Kubusia, która usypiała pszczoły, żeby Kubuś mógł skosztować miodu. Była to okazja, żeby dzieci mogły skosztować miodu. Niektórzy jedli miód pierwszy raz. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki.







poniedziałek, 1 października 2012

Baśniowy świat braci Grimm


       "Baśniowy świat braci Grimm" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z uczniami klasy III SP w bibliotece Publicznej w Żyznowie. Impreza (miała miejsce 26 września 2012 r.) została zorganizowana z dwóch powodów. Powód pierwszy to dwusetna rocznica opublikowania 1 tomu baśni braci Grimm, a powód drugi to zbliżający się dzień głośnego czytania (29 wrzesień).
       Dzień wcześniej dzieci dostały zadanie przeczytania jednej baśni braci Grimm. Na spotkaniu, wszyscy po kolei opowiadali przeczytaną opowieść. Trzecioklasiści wywiązali się z tego zadania celująco. Wszyscy zostali nagrodzeni oklaskami. Następnie dzieci, słuchając baśni "Jednooczka, Dwuoczka i Trzyoczka", kolorowały obrazki przedstawiające baśniowych bohaterów. Prace zostały podpisane i wystawione do oglądania. Kolejnym zadaniem była rozsypywanka. Każdy dostał fragment tytułu, który musiał uzupełnić. Wielkim entuzjazmem spotkała się następna konkurencja. Określone dzieci miały do przedstawienia różne baśnie. Niektórzy do zadania otrzymali przebranie. Pozostali odgadywali tytuły. Najbardziej podobali się Jaś i Małgosia, którzy rozdali dzieciom pierniczki. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi prezentami, a trójka najlepszych klasowych czytelników otrzymała dyplomy i książeczki. Po pamiątkowym zdjęciu trzecioklasiści wrócili do szkoły , by kontynuować naukę. Sądzę, że nasze spotkanie spotkało się z obopólnym zadowoleniem i spowoduje, że dzieci chętnie będę przychodzić do biblioteki.