Książki sprzed 2014 r.

Nowości z roku 2013

Maciej Dutko E-biznes....
Danuta Mendrala Windows 8.1 PL...
Łukasz Pasternak CSS3: tworzenie nowoczesnych stron WWW
Clara Shih Era Facebooka...
Adamczyk W. Kiedy Bóg odwrócił wzrok
Ficner-Ogonowska A. Alibi na szczęście
Ficner-Ogonowska A. Krok do szczęścia
Ficner-Ogonowska A. Zgoda na szczęście Trzytomowa historia Hani, która traci świeżo poślubionego męża i rodziców w wypadku samochodowym. Trudna droga do szczęścia i miłości.
Michalak K. Bezdomna  Młoda kobieta już rok żyje jako bezdomna. 
W wieczór wigilijny postanawia popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili rezygnuje, by uratować ulicznego kota. Pojawia się także była kochanka męża, która pragnie poznać tajemnicę bezdomnej.
Michalak K. Przepis na szczęście Cztery krótkie opowiadania o miłości i mnóstwo wspaniałych przepisów na cztery pory roku.
Michalak K. W imię miłości Z Warszawy, do małej wioski w Bieszczadach, przyjeżdża mała dziewczynka. Ma mieszkać tutaj z dziadkiem, którego nie zna i który nie jest tym zachwycony.
Mirek K. Droga do marzeń Nastolatka, która ma wszystko - traci wszystko. Jednego dnia traci dom i pieniądze (zajęte przez prokuraturę), ojca (wtrącony do więzienia), matkę (uciekła za granicę) i przyjaciół.
Kołczewska J. Kto jak nie ja? Była znaną i szanowaną panią ginekolog. Dziś dzień mija jej na piciu i zażywaniu różnych tabletek. Nagle musi się zaopiekować trzyletnią dziewczynka - wnuczką siostry, która w wypadku straciła rodziców.
Matuszkiewicz I. Modliszka
Picoult J. Świadectwo prawdy Kto jest matką martwego noworodka?
Picoult J. To, co zostało Młoda kobieta poznaje staruszka. Zaprzyjaźniają się. Wkrótce starszy pan przyznaje się, że w czasie wojny był hitlerowcą znęcającym się nad więźniami Aushwitz. Prosi dziewczynę, by ta pomogła mu umrzeć. Co zrobi dziewczyna, której babcia przeżyła obóz?
Rudnicka O. Czy ten rudy kot to pies Kontynuacja "Martwego jeziora". Tym razem zwariowana Ula przypadkowo odnajduje krewnych Beaty.
Rudnicka O. martwe jezioro Kim są rodzice Beaty? Czy odkryje tajemnicę swojej przeszłości?
Czupryńska S. Ta druga, słodka i ostra
Sachs D. Tajemnica Słowiczego Pałacu Po śmierci męża, kobieta nie może się otrząsnąć z żałoby. Pomaga jej babcia, która prosi ją o to, by odbyły podróż z Nowego Jorku do San Francisco, gdzie mieszka mężczyzna, któremu musi oddać cenną pamiątkę rodzinną. Poznajemy wielką miłość babci do pewnego japończyka i powody dla których nie mogli się pobrać. 
Warda M. Dziewczynka, która widziała zbyt wiele
Opoka T.E. Żona psychopaty
Binkert D. Dama w bieli
Chamberlain D. Sekretne życie Cee Cee Wilkins Mając 16 lat Cee Cee zakochała się w starszym studencie. Pomogła mu w porwaniu ciężarnej kobiety, która rodząc - zmarła. Jak potoczą się losy nastolatki okrutnie doświadczonej przez życie.
Kent H.Skazana Historia kobiety, na której po raz ostatni wykonano wyrok śmierci. Poznajemy ostatnie miesiące jej życia.
Nooman R. Koszmarne przebudzenie Marzyła o dziecku. Jednak nieleczona depresja poporodowa spowodowała, że nie cieszyła się z macierzyństwa. Pewnego poranka, po pierwszej przespanej nocy, odkrywa, że córeczka znikła. Co się stało? Czy zamordowała dziecko?
Llewellyn J Żona idealna
Karpińska A. Pozwól się uwieść
Roberts N. Kwartet weselny: Portret w bieli, Posłanie z róż, Miłosne przysięgi, Smak chwili. Cztery przyjaciółki - cztery historie miłosne. Wszystko w ślubnej atmosferze.
Ephron N. Zgaga
Miszczuk J. Córki swoich matek cd. serii "Matki, żony, czarownice"
Deaver J. Hak Istnieje człowiek, który potrafi uzyskać potrzebne informacje. Będzie torturował, szukał haków, zagrozi rodzinie, a nawet zamorduje. Tym razem wziął na cel rodzinę policjanta. Kto jest jego celem? 
Deaver J. Śpiąca laleczka Z więzienia ucieka morderca. kto będzie jego ofiarą?
King S. Doktor sen cd. "Lśnienia"
Ohlson K. Na skraju ciszy Jaką tajemnicę kryje znana autorka bajek dla dzieci?
Wroński S. Dzidek
Lehane D. Pułapka zza grobu
Jaszczuk P. Akuszer śmierci Śledztwo w przedwojennym Lwowie.
Kotowski K. Święto świateł Policjanci znajdują zwłoki trzech prawników i japończyka. Wszyscy mają uśmiech na twarzy i byli graczami w Go. Śledztwo prowadzi młoda policjantka, której pomaga znawca gry.
Robuck E. Służąca Hemnigwaya Mariella jest młodą dziewczyną, która musi opiekować się matką i siostrami. Po stracie ojca szuka pracy w porcie. Dzięki pomocy znajomych znajduje pracę jako służąca w domu znanego pisarz - Ernesta Hemingwaya. Piękna dziewczyna zwraca na siebie uwagę pana domu. Poznaje też byłego żołnierza, który szybko się w niej zakochuje. Kogo wybierze Mariella?
Tobar H. Wrażliwość barbarzyńcy
Krzysztof Koziołek "Bóg nie weźmie w tym udziału" Wiesław jest policjantem pracującym pod przykrywką. Niestety - ktoś zdradza tajemnicę i mafia zabija mu żonę. On sam zostaje ciężko ranny. Po wyleczeniu zgadza się na następną akcję. Tym razem jako pedofil - morderca trafia do więzienia i do celi przywódcy mafii. Ktoś jednak nadal pragnie jego śmierci.
V.C. Andrews "Kto sieje wiatr" Czwarta część cyklu "Kwiaty na poddaszu"
Krzysztof Koziołek "Święta tajemnica" Wikary wysłuchuje spowiedzi, w trakcie której spowiadający przyznaje się do morderstwa uprowadzonego chłopczyka. Sytuacja się powtarza. Wikary postanawia sam przeprowadzić śledztwo i wykryć sprawcę.
Krzysztof Koziołek "Trzy dni Sokoła" Trzy  opowiadania z głównym bohaterem Sokołem - dziennikarzem pomagającym policjantom w śledztwach. Mamy tu zamach na targach wina, znaleziony pamiętnik z wojenną historią i zabójcę mordującego byłe Sokoła.
Philip Kerr "Przewrotny plan" Bob traci majątek. Żeby się wzbogacić postanawia porwać najbogatsze osoby ze Stanów. Czy plan się powiedzie?
Linda Howard "Piekło" Początek trylogii o ludziach obdarzonych szczególnymi talentami. Dante - przywódca rodu - włada ogniem, żywiołem Gideona są pioruny, a Mercy jest empatką. Są rodziną i pomagają ludziom. Niestety wrogi klan planuje wytępić lud Raintree. Dochodzi do wojny.
Nathaniel Booth "Zigzag: niewiarygodne wojenne przygody podwójnego agenta Eddiego ..."
Jadwiga Czajkiwska "Macocha" Iza wychodzi za mąż za wdowca z trójką dzieci. Czy dzieci zaakceptują macochę?
Grażyna Jeromin - Gałuszka "Magnolia: Filipa porzuca żona. Jadąc bez celu samochodem, trafia w Bieszczady i postanawia tu się osiedlić.
Maria Ulatowska "Całkiem nowe życie" Franciszka po raz pierwszy wyjeżdża na wczasy. Tam poznaje swojego przyszłego męża...
Joanna Miszczuk "Zalotnice i wiedźmy" Asia wyjeżdża do Berlina. W tym samym czasie, w spadku otrzymuje pewne dokumenty, z których poznaje fascynujące historie kobiet ze swojej rodziny.
Alyson Richman "Wojenna narzeczona" Lenka poznaje Josefa. Kochają się, planują ślub. Wybucha wojna. Jak potoczą się losy pary rozdzielonej przez wojnę?
Sue Eckstein "Przemilczenia" Julia stara się odkryć rodzinne tajemnice i poznać własną przeszłość.
Eva Weaver "Lalki z getta" Mika - to zydowski chłopiec, który aby przeżyć musi zabawiać hitlerowców pacynkami. Poznajemy też Maxa - niemieckiego żołnierza, który pokazuje nam wojnę swoimi oczami.
Colombe Schneck "Odzyskane życie"Bohaterka książki stara się odnaleźć dziewczynkę, po której zostało tylko zdjęcie i nazwisko.
Mirka Jaworska "Syndrom czerwonej hulajnogi"Walka rodziny o dobro dziecka chorego na autyzm. Książka napisana przez matkę chłopca autystycznego.
Chandra Hoffman "Dziecko do wzięcia" Biedna rodzina ma tylko dziecko, które bardzo kocha. Są małżeństwa, które chcą je adoptować. Jest także Chloe - pracownica ośrodka adopcyjnego, która posunie się za daleko.
Alexander Khan "Islamski bękart" Mohamed to dziecko angielki i pakistańczyka. Mając trzy lata zostaje zabrany od matki, a gdy umiera ojciec trafia do dalszej rodziny, która zrobi wszystko, by Mohamed stał się dobrym muzułmaninem.
Tanya Valko "Arabska księżniczka" Ciąg dalszy serii" "Arabska żona" "Arabska córka" i "Arabska krew"
Jill Shalvis "Szczęściara" Mallory jest lubianą i szanowaną kobietą. pragnie jednak przeżyć szalony romans z "niegrzecznym chłopcem"
Nora Roberts "Psychoza i śmierć" Kolejne śledztwo Evy Dallas.
Stehhen King "Joyland" Książka mistrza horroru. Tym razem akcja toczy się w wesołym miasteczku, gdzie przed laty doszło do zbrodni. Młody pracownik odkrywa prawdę.
Val McDermid "Odpłata" Tony doprowadził kiedyś do skazania seryjnego mordercę, który teraz uciekł z więzienia i pragnie się zemścić.
Stephenie Meyer "Intruz" Autorka "Zmierzchu" w nowej książce o ostatnich ludziach na świecie.
Federico Moccia "Trzy metry nad niebem" Popularna książka o miłości dziewczyny z bogatego domu do zbuntowanego chłopaka. Dostępna jest też druga część "Tylko Ciebie chcę".
Gabriella Poole "Rozdarte dusze" Trzeci tom "Akademii mroku"
Joanna Rowling "Trafny wybór" Autorka Harrego Pottera napisała książkę dla dorosłych. Książka zaczyna się od śmierci bardzo lubianego mieszkańca miasteczka. Pomału poznajemy bohaterów i ich sekrety. Toczy się także walka o miejsce w radzie miasta.
Kryminały
Blunt G. 40 słów rozpaczy
Coben H. Jedyna szansa
Hoag T. Winny jak Grzech
Jackson L. Nazajutrz
Patterson J., Gross A. Sędzia i Kat
Solomon A. Fotograf śmierci
Wingfield R.D. Frost i mordercze zadanie - Moje zdanie - super kryminał!!!
Romanse
Cabot P. Amazonka
Macomber D. Niespodzianki
Steel D. specjalna przesyłka
Wood B. Kochanek z zaświatów
Obyczajowe
Andrews V.C. Kwiaty na poddaszu
Andrews V.C. Płatki na wietrze
Andrews V.C. A jeśli ciernie
Bale maturalne z piekła
Picoult J. karuzela uczuć

Nowości roku 2012 
Adams W. Grota skarbów znany archeolog chce dowieść, że biblijny Mojżesz to jeden z egipskich faraonów
Anonim Zapytaj Alice Prawdziwa historia dziewczyny, która wpadła w narkotykowy nałóg
Barakzai J. Pod burką Historia kobiety – Afganki – pragnącej być policjantką.
Barton B. Zimny pocałunek Detektyw prowadzi śledztwo, w którym główną podejrzaną jest kobieta, w kręgu której giną mężczyźni.
Blunt G. Chłodne spojrzenie malarz spotyka dziwnego mężczyznę, który obiecuje mu pomoc w karierze. Zaczynają ginąć ludzie.
Brown D. Anioły i demony symbolista – Langdon – pomaga policji odnaleźć porwanych kardynałów – uczestników konklawe.
Cameron J. Duch Mozarta On jest muzykiem, ona – rozmawia z duchami. Mieszkają w jednym budynku i coś pcha ich do siebie.
Cast P.C., Cast K. Dom nocy
T.1 Naznaczona
T.2 Zdradzona
T.3 Wybrana
T.4 Nieposkromiona
T.5 Osaczona
T.6 Kuszona
T.7 Spalona
T.8 Przebudzona
T.9 Przeznaczona
Zoey została naznaczona. Po przemianie zostanie wampirem. Trafia do Domu Nocy gdzie uczy się jak być wampirem. Obdarzona mocami podejmuje walkę
z starszą kapłanką, która tworzy potwory.
Chamberlain D. Prawo matki Kto podpalił kościół, w którym bawiła się młodzież? Są ofiary śmiertelne.
Clark M.H. Zaginiony rękopis Znaleziono list Jezusa do św. Józefa. Znawca, mający zbadać jego autentyczność, zostaje zamordowany. Czy zabiła go żona?
Christe A. Dwanaście prac Herkulesa Śledztwo prowadzi Herkules Puarott
Cleave C. Drogi Osamo W zamach terrorystycznym ginie mąż i synek kobiety. Śledzimy historię popadania w obłęd.
Cline E. Player one Kto zgarnie fortunę komputerowego geniusza. Zagraj w grę!
Cook T. Narzędzia ciemności Czy dziewczyna, której ciało znaleziono padła ofiarą mordercy?
Cruz M.S. Gwiazda polarna Śledztwo na statku - przetwórni ryb prowadzi zdegradowany moskiewski milicjant.
Davidar D. Dom błękitnych mango trzy pokolenia indyjskiej rodziny: dziadek, ojciec i syn oraz ich walka o szczęście własne i wioski.
Deaver J. Twój cień Doskonały kryminał – ktoś prześladuje znanego muzyka.
Delalande A. Włócznia przeznaczenia Pewna grupa ludzi chce sklonować Jezusa.
Dutka W. Taniec szarańczy II wojna światowa we Francji.
Erickson L. Taniec na cienkim lodzie Czy ojciec głównej bohaterki rzeczywiście brutalnie zamordował nastolatkę?
Fallon J. Odzyskałem ją
Farrell H. Co się zdarzyło Baby Jane Dwie siostry. Jedna – gwiazdka dziecięca, druga zrobiła karierę w filmie. Spotykamy je po latach. Jedna popadła w szaleństwo, druga leży przykuta do łóżka. Co się wydarzyło?
Fielding J. Strefa szaleństwa Troje mężczyzn pije w barze. Nagle dostrzegają piękną kobietę. Zakładają się, z którym z nich kobieta wyjdzie z baru.
Fielding J. Szepty i kłamstwa Pielęgniarka wynajmuje domek nieznajomej. Nowa lokatorka ma pewną tajemnicę.
Fischer C. I odpuść nam nasze winy W parku znaleziono zwłoki chłopaka.
Frasier A. Zew nieśmiertelności Pierwsza część „Ogrody ciemności”.
Fres M. Mama, smoczek!
Halder B. Zapiski hinduskiej służącej Historia hinduski, młodej żony i matki, muszącej zapewnić byt sobie i dzieciom.
Harris Ch. Lodowaty grób Po trafieniu przez piorun dziewczyna ma dar. Potrafi znajdować zwłoki.
Harte C. Pokochaj mnie mamo /historie prawdziwe/
Herron R. Kocha, nie kocha
Herron R. Serce nie sługa
Hilliges I.M. Gwiazdy nad Afryką Historia kobiety pragnącej zostać lekarzem. Wyjeżdża do Afryki, gdzie bierze udział w wyprawie naukowej i spotyka miłość.
Hofmann C. Afryka, moja miłość Dalsze losy kobiety, która znalazła miłość w Masaju.
Hunter M. Lekcje namiętności romans historyczny
Hunter M. Sztuka uwodzenia romans historyczny
Joffin L. Zapomniana księżniczka Prawdziwa historia o indyjskiej księżniczce, która brała udział im II wojnie światowej
Johansen I. W polu rażenia Zapora pękła. Ofiar jest bardzo dużo. Znana fotografka robiąc zdjęcia natrafia na ślad celowego ludzkiego działania.
Johansen I. Zabójcze sny Na żołnierzach robiono eksperymenty, które miały na celu bezwarunkowe podporządkowanie. Kobieta, której badania wykorzystano, pomaga jednemu z najemników w zemście.
Khady Okaleczona
Krentz J.A. Mgły tajemnic
LaPlante L. Słodki jak śmierć Ktoś morduje prostytutki. Znany jest już główny podejrzany – teraz trzeba poszukać mocnych dowodów.
Maas S. Hinduskie zaślubiny
Massarotto C. Bóg jest moim kumplem Główny bohater pracuje w sexshopie i prowadzi dyskusje z Bogiem.
Meltzer B. Księga przeznaczenia Młody asystent prezydenta USA zostaje ranny w zamachu. Po kilku latach widzi osobę, która w zamachu tym zginęła. Jak to możliwe?
Miszczuk J. Matki, żony, czarownice Trzy kobiety: babka, matka i córka. Jak żyły i jak kochały?
Mosse K. Labirynt Jaki związek ma współczesna kobieta, pomagająca w wykopaliskach, z dziewczyną z dwunastego wieku.
Navarro J. Krew niewinnych Czasy inkwizycji. Po oblężeniu pada zamek. Jego mieszkańcy zostali spaleni na stosie za wyznawanie innej wiary. Czasy współczesne – ktoś planuje zamachy na świat chrześcijański i islamski
Nurowska M. Drzwi do piekła Kobieta morduje swojego męża i trafia do więzienia.
Opoka T.E. Naprawa i wypożyczanie mężczyzn
Palmer M. Piąta fiolka triller medyczny
Palmer M. Pierwszy pacjent Prezydent USA ma napady szaleństwa. Co za tym stoi?
Palmer M. Szczepionka Jakie efekty niesie za sobą nowoczesna szczepionka?
Parus M. Cienie przeszłości
Parus M. Przeznaczona
Parus M. Ukryte cele Wilkołak jedzie odwiedzić swoją młodszą siostrę. Pojawiają się masowo nieuświadomione wilkołaki, a siostra zostaje porwana.
Patterson J. Bikini Morderca pracujący na zlecenie. Filmujący swe zbrodnie. Morduje znaną modelkę.
Patterson J. Piąty jeździec Apokalipsy
Patterson J. Rejs Matka wybiera się w rejs z dziećmi i szwagrem, by naprawić zerwane więzi. Dochodzi jednak do wybuchu na łodzi i zostają uznani za zaginionych. Kto stoi za tym zamachem?
Patterson J. Szósty cel  Morderca zabija pasażerów statku. Czy zbrodnia ujdzie mu płazem?
Pocoult J. Pół życia Mężczyzna zafascynowany wilkami. Żyjący z nimi w warunkach naturalnych. Jaki to miało wpływ na jego życie rodzinne? Teraz leży w śpiączce, a dzieci walczą ze sobą. Czy dojdzie do wybaczenia i porozumienia?
Podróż z nieznajomą: 33 współczesne opowiadania bułgarskie
Putney M.J. Lord bez przeszłości romans historyczny
Robards K. Księżycowe widmo
Santos J.R. Kodeks 632 Jaką tajemnicę kryje życie Krzysztofa Kolumba?
Schmitt E.-E. Historie miłosne Kilka opowiadań o miłości, nad którymi warto się zastanowić
Schorlau W. Błękitna lista Zamordowany został człowiek, który miał pomóc nrd-owskim zakładom w okresie złączenia Niemiec.
Schulte M.Ch. Furia
Scottoline L. Spójrz mi w oczy Kobieta zauważa portret zaginionego dziecka. Czy to możliwe, że na tym portrecie jest jej adoptowany syn?
Shen A. J. Serce tygrysicy Losy kobiety w komunistycznych Chinach.
Shors J. Pod marmurowym niebem Historia budowy indyjskiego taj Mahal, walka o władzę między rodzeństwem, życie w haremie, intrygi.
Sparks N. I wciąż ją kocham
Sparks N. Jesienna miłość Tragiczna miłość nastolatków. On najpopularniejszy chłopak w szkole, ona – cicha, mądra i śmiertelnie chora.
Steel D. Anioł Johnny Nastolatek ginie w wypadku. Dostaje szansę pożegnania się z matką i ułatwić rodzinie uporać się z problemami.
Steel D. Dom
Topornicka A. Wakacje od życia
Valko T. Arabska córka
Valko T. Arabska krew
Ulatowska M. Kamienica przy Kruczej Kilkadziesiąt lat życia lokatorów pewnej kamienicy.
Wachtel G. Inny rodzaj odwagi Historia niemieckich kobiet w czasie II wojny światowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz