Polecam

Iwona Banach "Szczęśliwy pech"
Jeśli masz paskudny humor lub jesteś w dołku - przeczytaj tę książkę. Od razu poprawi Ci samopoczucie. Rafał jest zadowolony z życia. Mieszka na odludziu - lubi ciszę i spokój. Może robić co chce - do czasu. Pewnego dnia na progu domu pojawia się śliczna dziewczyna. Okazuje się, że była żona wynajęła jej pokój na trzy miesiące. Jest umowa podpisana - pieniądze zapłacone. I tak kończy się sielskie życie Rafała. Reginalda (czyli Regi) to tajfun, któremu przydarzają się niestworzone przygody. Co tam kąpiel w szambie, zwis na rynnie, zamknięcie z ukrytych korytarzach, środki przeczyszczające pomylone z nasennymi - jest także ukryty skarb, który doprowadza dom do niemalże ruiny. Czytając tę książkę można boki zrywać - więc gorąco polecam.

Jojo Moyes "Zanim się pojawiłeś"
Książka porusza problem eutanazji. Czy pozwolić kochanemu mężczyźnie (synowi) na humanitarne samobójstwo? Matka Willa prosi go o pół roku - później jeśli będzie nadal zdecydowany zawiezie go do Szwajcarii. Ma nadzieję, że w tym czasie Will nabierze ochoty do życia. Will jest sparaliżowany po wypadku. Dręczą go infekcje, choroby, ciągły ból. Przed wypadkiem żył pełną piersią: pracował, kochał, podróżował. Teraz nie może zrobić nic. Matka zatrudnia Lou - ma mu towarzyszyć i spróbować go trochę rozerwać. Pomimo trudnych początków - coś zaczyna się rodzić między Willem i Lou.

Catrin Collier "Ostatnie lato"
Charlotte Datsky ma ponad 80 lat. Mieszka w USA, jest malarką, ilustratorką książek dla dzieci.
Podczas wizyty u lekarza dowiaduje się, że ma raka. Postanawia nie podejmować leczenia, lecz pozostały jej czas, wykorzystać na podróż do domu rodzinnego. Charlotta urodziła się w Prusach Wschodnich - w dzisiejszym Olsztynie, w majątku, który musiała opuścić pod koniec II wojny światowej. W trakcie podróży, Charlotta, dzięki pisanemu w czasie wojny pamiętnikowi, przenosi się w przeszłość. Poznajemy jej losy: problemy małżeńskie, śmierć ojca i braci, borykanie się
z problemami dnia codziennego, walkę o ludzkie traktowanie rosyjskich jeńców wojennych
i wreszcie zakazaną miłość do Saszy - wykradane chwile szczęścia. Jak potoczyło się życie Charlotty i Saszy, czy dana im była wspólna przyszłość? Piękna historia miłości niemieckiej hrabianki i rosyjskiego oficera w  ogarniętym wojną kraju.


Polecam także inne książki tej autorki: "Córka Magdy" i "Amerykańskie lato"

Anna Ficner - Ogonowska
trylogia o szczęściu: 
T.1 "ALIBI NA SZCZĘŚCIE"
T.2 "KROK DO SZCZĘŚCIA"
T.3 "ZGODA NA SZCZĘŚCIE"
Hania jednego dnia wychodzi za mąż za ukochanego, a dnia następnego w wypadku traci rodziców i świeżo poślubionego męża. Pogrąża się w rozpaczy. Otrząsnąć się pomaga jej przyszywana siostra oraz pani Irenka - właścicielka domku letniskowego nad morzem. Mija dwa lata. Jej siostra Dominika poznała właśnie wspaniałego architekta Przemka. W wieczór wigilijny, w dramatycznej sytuacji, Hania trafia do firmy Przemka, której współwłaścicielem jest Mikołaj - jej cichy wielbiciel. Hania (polonistka z liceum) rozpoznaje w nim brata swojego ucznia, a gdy poznaje jego imię przeżywa szok! Jej zmarły mąż też miał na imię Mikołaj! Jak poradzą sobie z miłością bohaterowie trylogii? Piękna, życiowa książka. Polecam
Eva Weaver
LALKI Z GETTA

Mika jest chłopcem, który mieszka w getcie warszawskim razem z mamą i dziadkiem. Tuż przed wojną dziadek uszył sobie płaszcz, który miał mnóstwo kieszonek i zakamarków. Tam dziadek przechowywał swoje skarby. Dopiero będąc w getcie odkrył w sobie pasję do kukiełek, o której nikomu nie wspomniał. Pewnego razu dziadek stanął w obronie obcej kobiety i został zastrzelony przez żołnierza niemieckiego. Przed śmiercią przekazał płaszcz wnukowi. Mika w przepastnych kieszeniach znalazł kukiełki i poznał sekret dziadka. Od tego czasu, razem z Ellie, robił nowe kukiełki i wystawiał sztuki dla dzieci. Szybko jego talent został zauważony. Mały lalkarz był mile widziany w szpitalu i w sierocińcu. Raz wykorzystał pacynkę doktora aby obronić starą kobietę. Tak poznał Maxa - hitlerowca, który zaprowadził go do koszar gdzie Mika zmuszony był zabawiać niemców swoimi kukiełkami. Przez całą książkę śledzimy wojenne i powojenne losy chłopca i Maxa. Dzięki tej książce możemy poznać tragiczną sytuację Żydów w gettach: ścisk, brud, głód, niepewność jutra. Muszę dodać, że końcówka jest wzruszająca.

P.C. Cast, K. Cast
DOM NOCY
Wszystkim fanom opowieści o wampirach polecam serię Dom Nocy. W tej chwili został wydany już 10 tom serii, a to jeszcze nie koniec! Jest tu miłość, przygoda, magia, walka dobra ze złem.
Główną bohaterką jest Zoey, która w wieku 16 lat została naznaczona - czyli przeznaczona do Domu Nocy, w którym będzie się uczyła, aż stanie się dorosłym wampirem. Zoey jest adeptką niezwykłą. Wszystkie wampiry, które ukończyły pomyślnie przemianę, posiadają na twarzy (i nie tylko) tatuaże. Młodzi adepci mają na środku czoła półksiężyc, który z wiekiem się wypełni. Zoey jako jedyna pojawia się w szkole z wypełnionym półksiężycem, co oznacza, że została hojnie obdarowana przez boginię Nyks.
A oto niektórzy bohaterowie cyklu:
Afrodyta - wieszczka która stała się człowiekiem
Damien - obdarzony darem panowania nad powietrzem
Stevie Rae - obdarzona darem panowania nad ziemią, pierwsza czerwona kapłanka, dziewczyna chłopaka-kruka
Shaunee -obdarzona darem panowania nad ogniem
Erin - obdarzona darem panowania nad wodą
Stark - czerwony wojownik, ochraniarz i chłopak Zoey
Heath - ludzki chłopak Zoey
Kramisha - czerwona wampirka - poetka
Neferet - kapłanka stojąca na czele Domu Nocy, która sprzymierzyła się z ciemnością
Kalona - nieśmiertelny, który knuł z Neferet
Wszystkie tomy dostępne w filii bibliotecznej w Żyznowie


+"Przeznaczona" , "Ukryta"V.C.Andrews Kwiaty na poddaszu.
Historia niesamowita. Była sobie szczęśliwa rodzina: tata, mama, 15-letni syn, 12-letnia córka i 5-letnie bliźnięta. Pewnego dnia wszystko się kończy. Głowa rodziny ginie w wypadku. Wychowana w cieplarnianych warunkach żona nie radzi sobie w tej sytuacji. Okazuje się, że pochodzi ona z bardzo bogatej rodziny, która wyrzekła się jej, gdy ta poślubiła swego wuja (brata ojca). Teraz zwraca się z prośba do matki, która wkrótce zaprasza ją do siebie... Niestety dzieci, nasienia diabła (jak o nich mówi babcia), muszą się przez jakiś czas ukrywać na poddaszu. Początkowo ma to być jedna noc, która zamienia się w trzy lata. Matka odwiedza dzieci coraz rzadziej, aż wkrótce dochodzi do wniosku, że te stanowią przeszkodę w otrzymaniu majątku. Co zrobi matka? Co stanie się z rodzeństwem?
Dalsze losy dzieci można śledzić w książkach: "Płatki na wietrze" i "A jeśli ciernie"Judy Picoult Bez mojej zgody

Annie ma 13 lat. Została poczęta w sztuczny sposób - tak aby jej tkanki były identyczne z tkankami Kate - chorej na białaczkę siostry. Tak więc jest dawcą idealnym. Oddaje krew, szpik, a jej organy wewnętrzne traktuje się jak części zapasowe dla Kate. Annie ma dość! Wynajmuje adwokata i zaskarża rodziców. Jak skończy się ta historia? Jak potoczą się losy sióstr i przeżywającego własny dramat brata?
Jeśli spodoba Ci się ta książka sięgnij po kolejne tej autorki: Deszczowa noc, Dziesiąty krąg, Pół życia    i Karuzela uczuć (nowość)
Możesz także zobaczyć ekranizację - pod tym samym tytułem


Karolina Wilczyńska Stacja Jagodno
T.1 "Zaplątana miłość"
T.2 "Marzenia szyte na miarę"
T.3 "Po nitce do szczęścia"
T.4 "Serce z bibuły"
T.5 "Życie jak malowane"
T.6 "Dom pełen słońca"
T.7 "Uczucia zaklęte w kamieniu"
T.8 "W obiektywie wspomnień"

Wspaniała historia, wiele postaci i wątków, tajemnice, które wychodzą na jaw po latach i miłość w wielu odmianach.

Magdalena Wala "Marianna" i "Rozalia"
Polski romans historyczny. Czasy zaborów, powstań narodowych.
Marianna, jako młodziutka dziewczyna, brała udział w powstaniu. Teraz musi się ukrywać, gdyż jej ojciec, sprzyjający rosjanom, chce ją wydać za mąż za Wrońskiego - znienawidzonego pogromcę polaków. Matka, w tajemnicy, doprowadza do jej małżeństwa z Michałem Sierawskim. Dopiero po ślubie, Marianna dowiaduje się, że Michał był już kilkakrotnie żonaty, a jego żony w tajemniczy sposób umierały przed 20 rokiem życia. Czy Marianna dożyje swoich 20 urodzin?
Rozalia jest siostrą Marianny. Tym razem ojciec chce właśnie ją wydać za Wrońskiego. Tym razem matka po kryjomu ucieka razem z córką do zaboru austriackiego. Tam Rozalię w majątku przyjaciółki. Mają tam miejsce tajemnicze wydarzenia. Rozalia dowiaduje się też, że mężczyzna, za którego pragnęła wyjść za mąż został stracony. Będąc z żałobie poznaje dżentelmena, którego spotyka tylko po zmroku. Kim on jest? I czy Wroński da wreszcie spokój?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz