środa, 17 stycznia 2018

Święto Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek jest bohaterem książek (wymyślił go Alan Alexander Milne) i filmów animowanych, które pomimo kolejnych lat, cieszą się wielką popularnością wśród dzieci.

W tym roku, dzień Kubusia Puchatka, uczciłam z naszymi przedszkolakami. Rozpoczęłam przygotowania już na początku roku. W ramach akcji "Książka w przedszkolu", w każdy wtorek, czytałam dzieciom jedną historyjkę o misiu i jego przyjaciołach. Wczoraj, oprócz kolejnej bajki, miałam przygotowane dla dzieci parę niespodzianek. Na początek każde dziecko miało odpowiedzieć na jedno wylosowane pytanie. Wszystkie pytania dotyczyły znanych nam bohaterów. Następnie, każde dziecko, wylosowało fragment układanki, na której znajdowała się część ciała Kubusia lub jego przyjaciół. Dzieci odpowiadały czyja to część ciała i dany fragment umieszczały w odpowiednim miejscu obrazka.

 Po tym zadaniu podzieliłam wszystkich na dwie grupy. Jedna grupa (cztery osoby, które znają już litery i umieją czytać) miała ułożyć słowa z przygotowanych literek ("sto lat misiu"), a druga (bardziej liczna) kolorowała Kubusia Puchatka farbami plakatowymi.


 Na koniec, dzieciaki zrobiły sobie na pamiątkę Kubusia Puchatka z balonów (kiedy dzieci zobaczyły mnie z balonami nie mogły się doczekać co będziemy z nimi robić). Zrobione balony dzieci wzięły sobie do domu.

I na tym zakończyła się nasza zabawa. Kolejna już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz